Skip to main content

Adwokaci

Jesteśmy wielopokoleniową, rodzinną kancelarią adwokacką w Gliwicach, która czerpie z tradycji, wiedzy oraz doświadczenia uznanych, doświadczonych adwokatów w Gliwicach, ale jest też napędzana do działania przez młodych, pełnych energii i ambicji prawników z Gliwic. Jeżeli potrzebna Ci pomoc adwokata z Gliwic, nie zwlekaj.
Bezbłędnie poruszamy się w świecie paragrafów i kodeksów, tym, co nas wyróżnia, jest umiejętność spojrzenia na przepisy przez pryzmat potrzeb konkretnego człowieka. Wyciągamy rękę do osób, które mierzą się z zawiłościami obowiązującego prawa i pomagamy im skutecznie bronić własnych racji.

Adwokat

Michał Zdanowicz

Wnuk i wychowanek mecenasa Jana Panka. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2002 roku. Po odbyciu aplikacji adwokackiej i pozytywnie zdanym egzaminie rozpoczął indywidualną praktykę w kancelarii w Gliwicach. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Zamiłowanie do prawa łączy z pasją do sportu i dobrej kuchni. Zarówno na korcie tenisowym, jak i w pracy serwuje celnie i zawsze na czas, ratując personel kancelarii w chwilach napadu głodu własnoręcznie przygotowanymi potrawami. Oaza spokoju i opanowania. Szanowany za własne zdanie, chęć dzielenia się wiedzą, otwartość na problemy innych oraz zaangażowanie w życie kancelarii. Zajmuje się obsługą prawną podmiotów gospodarczych , postępowaniem w sprawach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, uzyskiwaniem odszkodowań, zadośćuczynień i rent wyrównawczych w sprawach wypadków komunikacyjnych i wypadków przy pracy.

Adwokat

Aleksandra Zdanowicz

Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ukończyła w 2002 roku. Tajników zawodu uczyła się pod okiem mecenasa Jana Panka. Po zdanym egzaminie została wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach. Kobieta o niezwykle ciepłym nastawieniu, lecz silna charakterem i zawsze gotowa do akcji. Pokłady niespożytej energii wykorzystuje zarówno w sądzie, jak i na sportowej sali, gdzie najczęściej można ją spotkać trenującą… boks. Po godzinach pasjonatka dobrej lektury i wyśmienitej kuchni. Prywatnie mama dwójki dzieci. Jej specjalizacja to prawo rodzinne, w tym sprawy rozwodowe, o alimenty, ustalenie kontaktów.

Aplikant adwokacki

Michał Kaszuba

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Arkana sztuki prawniczej zgłębiał (i zgłębia) pod okiem adw. Aleksandry Zdanowicz. W 2018 roku kandydował do Rady Miasta Zabrze. Ukończył aplikacje adwokacką przy Izbie Adwokackiej w Katowicach. Działając w Kancelarii, najchętniej angażuje się w sprawy z zakresu prawa rodzinnego. Interesuje się historią (zwłaszcza najnowszą) oraz literaturą. Po pracy, z chęcią oddaje się lekturze dobrej książki. Bardzo lubi słuchać ciekawych ludzi.

Kierownik sekretariatu

mgr Julia Mazurkiewicz

Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w 2022r. Nasze centrum dowodzenia. To z nią Klient ma pierwszy kontakt dzwoniąc do kancelarii. Prawa ręka mecenasów Zdanowiczów. Osoba od zadań specjalnych i sytuacji beznadziejnych. Kulturalna, pomocna, sumienna, dyskretna i chętna do pracy i współpracy z naszymi Klientami. Prywatnie miłośniczka prawa, kryminałów i „czterech łap”, sama jest właścicielką sznaucera miniaturowego o imieniu Louis.

Asystentka mecenasa Panka

Bogusława Kostempska

Zajmuje się sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi kancelarii. Gwarancja sumienności, dyskrecji i zaangażowania – dba o komunikację z Klientami informując ich na bieżąco o stanie powierzonych spraw.

Historia 

Kancelarie Adwokackie Zdanowicz kontynuują wieloletnią rodzinną tradycję. Adwokat Jan Panek prowadził kancelarię, w której od początku swojej kariery zawodowej doświadczenie zdobywali także adw. Aleksandra Zdanowicz i adw. Michał Zdanowicz.

Adwokat

Jan Panek

Adwokat (ur. 1925 – zm. 2020) o uznanym autorytecie, rozległej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po odbyciu aplikacji adwokackiej rozpoczął praktykę w Zespole Adwokackim nr 1 w Gliwicach. Od 1992 do 2017 roku wykonywał zawód adwokata w ramach kancelarii indywidualnej. W 2010 roku został uhonorowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach nagrodą Św. Iwo dla najstarszego, czynnego adwokata. Był ostoją naszej kancelarii, mentorem i wzorem adwokata, który nigdy nie zapominał o ludzkim aspekcie prawa.