Skip to main content

Adwokat

Adwokat to osoba posiadająca uprawnienia i kompetencje do świadczenia porad prawnych.

Droga do zostania adwokatem wymaga ukończenia wszystkich wymaganych etapów edukacji. Są to lata studiów oraz aplikacji wypełnione nauką i zdobywaniem koniecznego doświadczenia. W praktyce adwokackiej ważne jest także ciągłe doskonalenie zawodowe.

  • Adwokat reprezentuje swoich klientów przed sądami i innymi instytucjami państwowymi.
  • Zapewnia kompleksową pomoc w zakresie prawa adekwatnego do problemu Klienta.
  • Może sporządzać akty prawne, umowy prawne.
  • Udziela porad prawnych.

Adwokaci

To tyle z suchej definicji zawodu adwokata. Adwokat to przede wszystkim zawód zaufania publicznego.

Dla nas, bycie adwokatem to coś więcej, niż tylko sprawne poruszanie się pomiędzy paragrafami prawa.

  • Adwokaci działają na rzecz drugiego człowieka. Najczęściej pracujemy dla kogoś w trudnych sytuacjach życiowych, dlatego też ważna jest tu też ludzka strona zawodu.Doświadczenie, kompetencje, profesjonalizm empatia, dyskrecja, lojalność. To cechy dobrego adwokataTakich właśnie adwokatów w swoim zespole ma Kancelaria Adwokacka Zdanowicz.
Adwokat Michał Zdanowicz

Adwokat

Michał Zdanowicz

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2002 roku. Po odbyciu aplikacji adwokackiej rozpoczął indywidualną praktykę w kancelarii w Gliwicach. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Zamiłowanie do prawa łączy z pasją do sportu narciarstwa, żeglarstwa tenisa i dobrej kuchni. Zarówno na korcie tenisowym, jak i w pracy serwuje celnie i zawsze na czas. Często ratuje personel kancelarii w chwilach napadu głodu własnoręcznie przygotowanymi potrawami.

Oaza spokoju i opanowania. Szanowany za własne zdanie, chęć dzielenia się wiedzą, otwartość na problemy innych oraz zaangażowanie w życie kancelarii.

W kancelarii zajmuje się:

  • Stałą obsługą prawną podmiotów gospodarczych.
  • Postępowaniem w sprawach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
  • Dochodzeniem przed Sądami i w ramach negocjacji odszkodowania, zadośćuczynienia i rent wyrównawczych w sprawach wypadków komunikacyjnych i wypadków przy pracy od Firm Ubezpieczeniowych i pracodawców.
  • Postępowaniem spadkowym i podziałami majątku.
  • Postępowaniem o zapłatę, sprzeciwów od nakazu zapłaty.
Adwokat Aleksandra Zdanowicz

Adwokat

Aleksandra Zdanowicz

Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ukończyła w 2002 roku. Tajników zawodu uczyła się pod okiem mecenasa Jana Panka. Po zdanym egzaminie została wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach.

Kobieta o niezwykle ciepłym nastawieniu, lecz silna charakterem i zawsze gotowa do akcji. Pokłady niespożytej energii wykorzystuje zarówno w sądzie, jak i na sportowej sali, gdzie najczęściej można ją spotkać trenującą… boks. Po godzinach pasjonatka dobrej lektury i wyśmienitej kuchni. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Jej specjalizacja to prawo rodzinne, w tym sprawy rozwodowe, o alimenty, ustalenie kontaktów.

Aplikant adwokacki

Aplikant adwokacki

Michał Kaszuba

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Arkana sztuki prawniczej zgłębiał (i zgłębia) pod okiem adw. Aleksandry Zdanowicz. W 2018 roku kandydował do Rady Miasta Zabrze. Ukończył aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej w Katowicach.

Interesuje się historią (zwłaszcza najnowszą) oraz literaturą. Po pracy, z chęcią oddaje się lekturze dobrej książki. Bardzo lubi słuchać ciekawych ludzi.

Działając w Kancelarii, najchętniej angażuje się w sprawy z zakresu prawa rodzinnego.

Kierownik sekretariatu w kancelarii adwokackiej

Kierownik sekretariatu

mgr Julia Mazurkiewicz

Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w 2022r. Nasze centrum dowodzenia. To z nią Klient ma pierwszy kontakt, dzwoniąc do kancelarii. Prawa ręka mecenasów Zdanowiczów. Osoba od zadań specjalnych i sytuacji beznadziejnych.

Kulturalna, pomocna, sumienna, dyskretna i chętna do pracy i współpracy z naszymi Klientami. Prywatnie miłośniczka prawa, kryminałów i „czterech łap”, sama jest właścicielką sznaucera miniaturowego o imieniu Louis.

Asystentka mecenasa Panka

Bogusława Kostempska

Zajmuje się sprawami administracyjnymi i organizacyjnymi kancelarii.

Gwarancja sumienności, dyskrecji i zaangażowania. Dba o komunikację z Klientami, informując ich na bieżąco o stanie powierzonych spraw.

Historia 

Kancelarie Adwokackie Zdanowicz kontynuują wieloletnią rodzinną tradycję.

Adwokat Jan Panek prowadził kancelarię, w której od początku swojej kariery zawodowej doświadczenie zdobywali także adw. Aleksandra Zdanowicz i adw. Michał Zdanowicz.

Adwokat

Jan Panek

Adwokat (ur. 1925 – zm. 2020) o uznanym autorytecie, rozległej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po odbyciu aplikacji adwokackiej rozpoczął praktykę w Zespole Adwokackim nr 1 w Gliwicach. Od 1992 do 2017 roku wykonywał zawód adwokata w ramach kancelarii indywidualnej. W 2010 roku został uhonorowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach nagrodą Św. Iwo dla najstarszego, czynnego adwokata. Był ostoją naszej kancelarii, mentorem i wzorem adwokata, który nigdy nie zapominał o ludzkim aspekcie prawa.